ЄС фінансує розробку посібника з питань державних закупівель

Експерти Проекту розробили коментарі до основних положень Закону України «Про здійснення державних закупівель» та інших актів, які регулюють сферу закупівель та представили Посібник на семінарі 11 листопада 2014, що пройшов в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України. Реформування сфери держзакупівель відповідно до стандартів ЄС є однією із вимог Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Новий Закон, що був прийнятий у квітні цього року, передбачає нові положення і, тому, потребує детального тлумачення його норм. 

Документ призначений в першу чергу для фахівців-практиків з державних закупівель, у тому числі регулюючих органів, як інструмент для ефективного й послідовного застосування процедур державних закупівель. Посібник також слугуватиме в якості навчального матеріалу в контексті підготовки закупівельної діяльності для зміцнення знань персоналу, пов’язаного з процесом державних закупівель.

Валентин Деревянкін, заступник керівника проекту ЄС, зазначив: «Основною метою даного посібника є надання практичних порад учасникам закупівельного процесу”. Він пояснив, що документ містить всебічний аналіз українського законодавства про державні закупівлі та рекомендації щодо положень, які можуть мати альтернативні інтерпретації. Підготовлені постатейні коментарі до всіх розділів Закону про закупівлі, Закону про особливості закупівель, а також окремих підзаконних актів.

“Ми розробили цей Посібник з метою поширення знань та розвитку компетенцій зацікавлених сторін “, зазначив Олександр Шатковський, старший експерт з питань державних закупівель Проекту ЄС. До коментарів також включено аналіз недосконалих та суперечливих норм законодавства, рекомендації щодо правового та інституційного регулювання системи держзакупівель у майбутньому. У кінці коментаря містяться тестові завдання, аби замовники могли перевірити свої знання у сфері держзакупівель.

Коментарі до законодавства України про державні закупівлі доступні для завантаження.

Comments

*