У співпраці з Проектом ЄС Верховна Рада проведе семінар з питань державних закупівель

DSCN0188

Cемінар-круглий стіл на тему: «Законодавчі виклики у сфері державних закупівель у контексті Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС» було проведено  Проектом ЄС  та профільним комітетом Верховної Ради України з питань економічної політики 30 січня 2015 року.

Захід було спрямовано на поліпшення загального розуміння поточної ситуації в секторі державних закупівель України, виявлення проблем, пов’язаних із виконанням зобов’язань щодо реформування системи державних закупівель відповідно до положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, створення безперервного професійного співробітництва між Міністерством економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) та відповідних парламентських структур в області державних закупівель, а також підвищення обізнаності фахівців і членів парламенту щодо актуальних аспектів державних закупівель в Україні, в тому числі, існуючих законодавчих ініціатив, винесених на розгляд Верховної Ради.

Пані Альона Кошелєва, член парламенту, член Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики, відкрила круглий стіл, привітавши учасників і підкресливши його важливість для просування реформ в системі державних закупівель.

Пані Хуана Мера Кабейо, перший радник делегації ЄС, зазначила, що задля реформування системи державних закупівель в Україні ще багато чого належить зробити та звернула увагу на важливість дорожньої карти для досягнення стандартів ЄС, розробка якої є пріоритетною відповідно до Угоди про асоціацію і яку уряд планує завершити в квітні 2015.

Заступник міністра економіки, пан Роман Качур наголосив на актуальності реформ в системі державних закупівель в контексті існуючих обмежень державних витрат в Україні і висловив упевненість у потенціалі пілотного проекту електронних аукціонів, які можуть принести значну економію. Також пан Качур зазначив, що оскільки Законопроект (№ 1551) про внесення змін до закону про державні закупівлі отримав деякі критичні зауваження, найближчим часом будуть внесені необхідні зміни.

Експерти Проекту – Олександр Шатковський та Стін Бруун-Нільсен – поінформували учасників круглого столу про зміст Угоди про асоціацію з точки зору гармонізації системи державних закупівель зі стандартами ЄС.

Пан Юджин Стюарт, керівник проекту, сказав, що: “Свідоме реформування системи державних закупівель відповідно до стандартів ЄС повинне змінити традиційний підхід із частим і досить спорадичним внесенням змін до законодавства про державні закупівлі. Часті зміни послаблюють спрямованість реформ і створюють оперативні труднощі для багатьох тисяч закупівельників по всій Україні”. Він додав, що “майбутня Дорожня карта допоможе у підготовці комплексної стратегії реформування, , а також у вирішенні багатьох інших проблем в системі. Стратегічна мета – це сучасна і повнофункціональна система державних закупівель, що відповідає стандартам ЄС, а також надає відчутні переваги для платників податків, закупівельників та бізнес-сектору”.

У заході взяли участь близько 100 осіб, у тому числі депутати Верховної Ради, які представляють усі парламентські фракції та групи, представники Головного науково-експертного управління Апарату ВРУ, представники секретаріатів від кількох парламентських комітетів, представники Кабінету Міністрів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі та інших міністерств, Антимонопольного комітету України, громадськості, делегації ЄС в Україні та експертів ЄС.

Comments

*