АМКУ, представники ділових кіл та фахівці із закупівель зібрались за круглим столом

7 липня 2017 р. відбувся другий Круглий стіл-обговорення актуальних проблем публічних закупівель між Антимонопольним комітетом України, представниками ділових кіл, а також фахівцями із закупівель. Захід було організовано Проектом ЄС.

Круглий стіл було організовано з метою обговорення ролі АМКУ у сфері закупівель – розгляд скарг, виявлення змов у торгах, а також для проведення відкритої дискусії з бізнес-спільнотою та фахівцями з публічних закупівель щодо різних аспектів формування політики та регуляторної діяльності Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ).

Проектом заплановано проведення серії Круглих столів для побудови діалогу між учасниками системи з розбіжними точками зору з метою вироблення спільного розуміння та бачення проблем, спільних для всіх суб’єктів системи закупівель України, та відповідно можливих шляхів вирішень цих проблем.

Ніна Сидоренко, заступник Голови Антимонопольного комітету України, державний уповноважений привітала учасників і подякувала організаторам за можливість обміну думками та досвідом під час відкритої дискусії. Пані Сидоренко презентувала поточний стан розгляду скарг у сфері публічних закупівель, включаючи статистичні дані, досягнення та виявлені складнощі. За словами, Ніни Сидоренко, проблемними питаннями у закупівлях є зловживання правом скаржника, відсутність передбаченої законом відповідальності замовника за невиконання рішень органу оскарження, недосконалість електронної системи закупівель тощо. Серед досягнень – насамперед, низький показник скасованих судом рішень.

Юджин Стюарт, керівник Проекту ЄС та співголова Круглого столу, висловив сподівання на відкриту та чесну дискусію. Доктор Стюарт сказав: «Останні три роки ми спостерігали прогресивні зміни у створенні сталої та більш ефективної системи публічних закупівель відповідно до стандартів ЄС. Розвиток системи електронних закупівель був вражаючим та швидким. У цьому році «Дорожня карта» визначає пріоритетними розробку нового гармонізованого законодавства, підтримку ініціативи централізації закупівель та професіоналізацію у системі публічних закупівель в Україні. У зв’язку з цим Проект вже розробив спеціалізовані он-лайн курси для закупівельників, бізнесу та громадських активістів, а також спільно з Київською школою економіки створив програму підготовки тренерів у сфері закупівель. Проте, необхідно ще внести ряд істотних змін, що стосуються розгляду скарг, включаючи критерії оцінки переможця та спрощення процедури розгляду скарг. Тому метою сьогоднішнього круглого столу є вивчення ролі АМКУ у сфері розгляду скарг в публічних закупівлях та прогрес у визначенні механізмів виявлення змов у торгах».

Цей захід став другим із трьох запланованих круглих столів у форматі відкритої дискусії. Перший Круглий стіл за участю МЕРТ та бізнес-спільноти було проведено 21 березня 2017 року, де учасники обговорили різні аспекти регулювання закупівель та ролі МЕРТ.

Comments

*