Відбулося заключне засідання наглядової ради Проекту

DSCN0599

DSCN0601

5 липня 2017 року відбулася сьома зустріч Наглядової ради Проекту, де було представлено результати реалізації Проекту у період з січня по кінець червня 2017 року та Програму роботи Проекту на наступні чотири місяці до завершення його діяльності 4 листопада 2017 року.

Лілія Лахтіонова, заступник голови Департаменту регулювання державних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі, відкрила засідання, висловивши подяку делегації ЄС в Україні за їх підтримку і команді Проекту за ефективну співпрацю. Пані Лахтіонова, зокрема, відзначила роботу з розробки проекту нової редакції Закону «Про публічні закупівлі» відповідно до затвердженої Урядом Стратегії реформування системи публічних закупівель/Дорожньої карти, посилення інституційної спроможності Мінекономрозвитку, а також впровадження системи постійної професійної підготовки фахівців у сфері державних закупівель та створення  і підтримки централізованої закупівельної організації.

Пані Хуана Мера Кабейо, перший радник, керівник відділу «Економічне співробітництво, Соціальний та Регіональний розвиток», Представництво ЄС в Україні, та пані Крітстін Джексон, директор Проекту, CrownAgentsLtd., також виступили із вступним словом, зауваживши, що період з січня по червень 2017 р. став ще одним продуктивним етапом роботи Проекту.

Д-р Юджин Стюарт, керівник Проекту, представив Звіт про досягнення Проекту в сфері реформування системи державних закупівель. Він зазначив, що протягом звітного періоду команда Проекту виконала всі заплановані роботи – зокрема, підготувала проект нової редакції Закону «Про публічні закупівлі» з урахуванням пріоритетів реформування системи публічних закупівель на 2017 рік і зобов’язань в рамках другого етапу наближення законодавства у сфері публічних закупівель згідно з Дорожньою картою Угоди про асоціацію. Запропонований проект закону відобразив бачення Проекту щодо виконання Україною 26 зобов’язань щодо гармонізації закупівельного законодавства зі стандартами ЄС в 2017 і 2018 роках. Проект також продовжував долучатися до розробки та перегляду нової Стратегії розвитку системи управління державними фінансами (УДФ) на 2017–2020 роки та Плану заходів щодо її реалізації. Крім того, Проект завершив оновлення навчального онлайн-курсу з публічних закупівель для замовників «Навчання для всіх» і запустив нові онлайн-курси для підприємців («Публічні закупівлі для бізнесу») і для громадських активістів («Державні контракти та громадський моніторинг»). Також протягом останнього звітного періоду Проект випустив низку настанов щодо публічних закупівель і декілька важливих аналітичних записок для ДУ «Професійні закупівлі» на підтримку реалізації пілотного проекту із запровадження централізованих закупівель. Протягом заключного періоду роботи, Проект продовжуватиме долучатися до роботи над Стратегією розвитку системи УДФ та відповідного Плану заходів, надаватиме подальшу підтримку Мінекономрозвитку в процесі наближення законодавства України про публічні закупівлі до acquis ЄС та виконання Стратегії реформування системи публічних закупівель/ Дорожньої карти, а також навчанню фахівців із публічних закупівель та професіоналізації системи публічних закупівель в Україні.

Зустріч також відвідали представники Антимонопольного комітету України, Секретаріату Верховної Ради України та Представництва ЄС в Україні.

Comments

*