Відбулося шосте засідання наглядової ради Проекту

2 лютого 2017 року відбулася шоста зустріч Наглядової ради Проекту, де було представлено результати реалізації Проекту у період з липня по кінець грудня 2016 року та Програму роботи Проекту на рік після подовження строку його діяльності 7 листопада 2016 року.

Олександр Стародубцев, голова Департаменту регулювання державних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, відкрив засідання, подякувавши Проекту за підтримку та відзначивши вагомість подовження строку його діяльності. Пані Хуана Мера Кабейо, перший радник, керівник відділу «Економічне співробітництво, Соціальний та Регіональний розвиток», Представництво ЄС в Україні, та пані Крітстін Джексон, директор Проекту, CrownAgentsLtd., також виступили із вступним словом, зауваживши, що період з липня по грудень 2016 став ще одним продуктивним етапом роботи Проекту і що, що той продовжує ефективно працювати в усіх напрямках.

Д-р Юджин Стюарт, керівник Проекту, представивЗвіт про досягнення Проекту в сфері реформування системи державних закупівель та розвитку системи державної допомоги в Україні. Він зазначив, що протягом звітного періоду команда Проекту виконала всі заплановані роботи – зокрема, запуск пілотного Централізованого закупівельного органу/Агенства “Професійні закупівлі” за ініціативою Міністерства економічного розвитку і торгівлі; оновлення Аналізу розбіжностей Закону “Про публічні закупівлі” із Директивами ЄС про державні закупівлі; оновлення Коментарів до Закону “Про публічні закупівлі”; оновлення навчального онлайн-курсу для закуповельних організацій і розробка першого посібника в серії керівних принципів державних закупівель, які передбачено опублікувати в 2017 році. Крім того, в грудні 2016 року проект організував третю щорічну конференцію «Реформування публічних закупівель в Україні – нові досягнення та нові перешкоди та виклики». Важливим досягненням Проекту в звітний період також стала публікація і початок поширення 1000 екземплярів трьох книг – посібників про державну допомогу серед представників української влади (“Право і політика в сфері державної допомоги”, “Збірник прецедентного права Європейського Союзу в сфері державної допомоги” і “Словник термінів в сфері державної допомоги”).

Пані Лілія Лахтіонова, заступник голови Департаменту регулювання державних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі, висловила подяку делегації ЄС в Україні за їх підтримку і команді Проекту за ефективну співпрацю. Пані Лахтіонова, зокрема, відзначила виконану роботу із запуску пілотного проекту створення Централізованого закупівельного органу: “Централізація закупівель сприятиме професіоналізації функції державних закупівель в Україні, як це передбачено Стратегією реформування системи державних закупівель / “дорожньою картою” на 2016-2022 роки.” Пані Лахтіонова також зазначила, що була розпочата робота над розробкою нових навчальних модулів для онлайн-курсу для бізнес-спільноти та громадських організацій та спеціальної програми з підготовки інструкторів в сфері державних закупівель.

Зустріч також відвідали представники Антимонопольного комітету України, Міністерства фінансів України та Делегації ЄС в Україну.

Comments

*