В червні розпочнеться навчання з моніторингу публічних закупівель для НГО

1 червня 2017 Проект ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС» у співпраці з проектом USAID, UKaid та Фонду Євразія “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах”, Transparency International Україна та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України запустять онлайн-тренінг «Публічні контракти та громадський моніторинг». Даний навчальний курс спрямований на посилення ролі громадянського суспільства у здійсненні моніторингу в сфері державних замовлень. Він буде доступний безкоштовно.

Навчальний курс «Публічні контракти та громадський моніторинг» був розроблений для активістів неурядових організацій з метою поліпшення впливу громадянського суспільства на діяльність державного сектора. Шляхом поглиблення знань представників НУО про різні аспекти публічних закупівель,  очікується, що даний базовий тренінг спонукає громадянське суспільство до активної участі в усіх етапах публічних закупівель і господарських операцій (від планування та бюджетування до виконання контракту) і покращить ефективність моніторингу публічних закупівель. Передбачувана цільова аудиторія курсу – близько 5000 активістів. Навчання буде проходити на спеціалізований освітній платформі Відкритий Університет Майдану.

Пан Олександр Шатковський, заступник керівника проекту ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС», сказав: «З часів Революції гідності в Україні, громадянське суспільство відіграє дуже важливу роль і має істотний вплив на різні реформи в Україні, особливо, на реформу системи державних закупівель. Проте, рівень обізнаності багатьох активістів про особливості моніторингу виконання державних контрактів залишається недостатнім і вимагає подальшого розвитку. Тому, безкоштовний он-лайн тренінг для НУО буде  сприяти підвищенню рівня професіоналізму всієї системи публічних закупівель в Україні та її подальшій гармонізації зі стандартами ЄС, як це передбачено Стратегією реформи/ «дорожньою картою».

Курс читають фахівці з проекту ЄС, TransparencyInternationalта інші провідні українські експерти із закупівель. Слухачі тренінгу дізнаються про інструменти і методи моніторингу публічних закупівель, про те, як реагувати на порушення публічних контрактів, права громадянського суспільства і міжнародний досвід в сфері контролю публічних закупівель.

Comments

*