Державні органи контролю та громадські контролери обговорили моніторинг публічних закупівель

11 жовтня 2017 р. відбувся третій «круглий стіл» Проекту для учасників реформи публічних закупівель. Під час заходу контролюючі органи, неурядові організації та активісти обговорили основні аспекти державного контролю та моніторингу громадянського суспільства у сфері публічних закупівель та зміцнення співпраці між усіма зацікавленими сторонами.

Проведення низки «круглих столів» було заплановано Проектом для побудови діалогу між учасниками системи з розбіжними точками зору з метою вироблення спільного розуміння існуючих проблем усіма суб’єктами системи закупівель України та пошуку можливих шляхів вирішень цих проблем.

Юджин Стюарт, керівник Проекту ЄС та співголова «круглого столу», висловив сподівання на відкриту та чесну дискусію. Доктор Стюарт сказав: «Ідея цього «круглого столу» полягає в тому, щоб налагодити діалог між учасниками системи, які мають розбіжні точки зору щодо розвитку держзакупівель в Україні, разом визначити прогалини в закупівельному законодавстві та його застосуванні, а також обговорити запровадження відповідних коригувальних дій. Співпраця різних груп є важливою для прискорення темпів реформи. Подальші п’ять років стануть реальним випробуванням для реформи системи публічних закупівель в Україні, зокрема в сфері моніторингу закупівель».

Перший «круглий стіл» за участю МЕРТ та бізнес-спільноти було проведено 21 березня 2017 року, де учасники обговорили різні аспекти регулювання закупівель та ролі МЕРТ. Під час другого «круглого столу» 7 липня 2017 року Антимонопольний комітет та представники бізнесу обговорили роль АМКУ у сфері закупівель.

Учасниками третього «круглого столу» були представники Державної аудиторської служби, Рахункової палати, Національної поліції, Служби державної безпеки, Національного антикорупційного бюро, АМКУ, МЕРТ та фахівців з державних закупівель, Київської школи економіки та проекту TAPAS.

Comments

*