Завершилась дискусія з питань реформування публічних закупівель

2 грудня 2016 року відбулась третя Міжнародна конференція щодо публічних закупівель на тему «Реформування публічних закупівель в Україні – нові досягнення та нові перешкоди та виклики». Її  було організовано Проектом спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, Максим Нефьодов, привітавши гостей конференції, зазначив: «2016 став важливим роком для української системи публічних закупівель: разом з учасниками системи було завершено та ухвалено урядом Стратегію реформи на 2016-2022 рр.. Вона включає в себе «дорожню карту» для наближення українського законодавства до правил і кращих практик ЄС в області публічних закупівель, відповідно до вимог Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Крім того, вступив в силу новий Закон «Про публічні закупівлі», який докорінно змінив практику проведення закупівель, перевівши їх в електронний формат. Тим не менш, на шляху імплементації реформи публічних закупівель стоїть ще чимало завдань і викликів. Щоб досягти успіху, держава, бізнес-спільнота та громадськість мають продовжувати докладати спільних конструктивних зусиль».

photo-3

Керівник відділу «Економічна співпраця, соціальний та регіональний розвиток» Представництва ЄС в Україні, Хуана Мера Кабейо, сказала: «Я дуже радий, що проект, який фінансується ЄС: «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС», у співпраці з Міністерством економічного розвитку і торгівлі, надав можливість зібрати разом учасників системи і міжнародних експертів, щоб проаналізувати прогрес у вирішенні проблем в сфері публічних закупівель в Україні. Така дискусія має особливе значення саме зараз, коли вперше створено чітку стратегію реформи, що відповідає стандартам ЄС. Важливо, що затверджені стратегічні напрями реформування мають ставлять за мету створення надійної, прозорої і легітимної системи публічних закупівель в Україні, що сприятиме підвищенню прозорості та ефективності державних витрат».

photo-13

Юджин Стюарт, керівник Проекту ЄС, сказав: «Попередні конференції суттєво допомогли у визначенні пріоритетів і необхідних напрямків реформування системи публічних закупівель в Україні. В цьому році ми зосередимося на нещодавніх досягненнях, нових питаннях і викликах, що дозволить учасникам реформи проаналізувати прогрес за минулий рік, обговорити будь-які необхідні корективи і наступні кроки для подальшого узгодження української системи публічних закупівель зі стандартами ЄС. Хоча 2016 рік був важливим роком для реформи, 2017 обіцяє бути настільки ж цікавим, враховуючи заплановані в рамках Стратегії реформи (2016-2022) ініціативи, призначені для підвищення ефективності українських держзакупівель і посилення довіри з боку суспільства».

photo-120

Конференція зібрала 140 міжнародних та українських фахівців, які обговорили досягнення, труднощі та подальші кроки процесу імплементації Стратегії реформування публічних закупівель/ Дорожньої карти, включаючи регулювання закупівель для оборонного сектору; перші результати впровадження електронних закупівель в Україні; розвиток централізованих закупівель в Україні, а також проблеми, пов’язані із допороговими закупівлями, навчанням і професіоналізацією в сфері публічних закупівель. Гості почули доповіді представників Європейської Комісії, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства оборони України, державного підприємства «Прозорро», «Transparency International Україна» та експертів Проекту ЄС.

photo-125

photo-100

photo-82

photo-75

photo-113

Comments

*