Мінекономрозвитку, АМКУ та Мінфін схвалили діяльність Проекту

IMG_9189

IMG_9193

IMG_9200

6 липня 2016 року відбулася зустріч Наглядової ради Проекту, де було представлено результати реалізації Проекту у період із січня по кінець червня 2016 року та Програму роботи Проекту на період, що залишився до його завершення з урахуванням релевантних контекстуальних змін, а також поточних пріоритетів Уряду та основних бенефіціарів.

Тетяна Лісовська, голова відділу Департаменту регулювання державних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, відкрила засідання, подякувавши Проекту за підтримку зі сприяння реформування системи державних закупівель та становлення ефективної системи державної допомоги в Україні. Пані Хуана Мера Кабейо, перший радник, керівник відділу «Економічне співробітництво, Соціальний та Регіональний розвиток», Представництво ЄС в Україні, та пан Ноел Сеттерс, директор Проекту, CrownAgentsLtd., також виступили із вступним словом, відзначивши плідну співпрацю.

Юджин Стюарт, керівник Проекту, представив п’ятий Звіт про виконання Проекту зауваживши, що: «Відповідно до Програми роботи на 2016 рік, більшість передбачених на січень-червень завдань були виконані. Зокрема, було підготовлено 36 документів та проведено 17 спеціальних заходів, спрямованих на підтримку реформування системи державних закупівель і розвитку системи державної допомоги в Україні». Оглядаючи діяльність Проекту протягом звітного періоду, доктор Стюарт підкреслив важливість ухвалення Стратегії реформування системи публічних закупівель/дорожньої карти раніше строку (1 липня 2016 року), який було передбачено Угодою про асоціацію, завдяки активній позиції МЕРТ та тісній співпраці з експертами Проекту та розробку за підтримки Проекту навчального онлайн-курсу «Публічні закупівлі для усіх». Команда Проекту також брала активну участь в організації та проведенні практичних тренінгів, що проходили в різних регіонах із метою популяризації стандартів ЄС щодо електронних закупівель та для обговорення нових понять у законодавстві про державні закупівлі. В червні Мінекономрозвитку також випустило нову брошуру про державні закупівлі (« Публічні закупівлі в Україні: як вони працюють та в якому напрямку рухаються?»), що була розроблена за сприяння Проекту.

В сфері держдопомоги Проектом та АМКУ 27 травня 2016 року було організовано першу Міжнародну конференцію з питань державної допомоги.«Новий підхід до державної допомоги суб’єктам господарювання в Україні — робити більше, витрачати менше». А у квітні 2016 року разом із експертами SGUA/TAIEX Проект реалізував Другу програму підготовки з питань державної допомоги для АМКУ та 30 співробітників Мінекономрозвитку, Мінфіну, Міністерства юстиції та Комітету ВРУ з питань промислової політики і науково-аналітичного Департаменту Секретаріату Парламенту.

Під час зустрічі бенефіціари були проінформовані про те, що Проект продовжуватиме долучатися до розробки та коригування Стратегії управління державними фінансами та пов’язаного з нею Плану заходів, а також до вирішення будь-яких інших питань, які можуть постати у взаємозв’язку між УДФ та системами державних закупівель і державної допомоги. Також, Проект планує надати рекомендації щодо запровадження системи управління якістю у сфері державних закупівель та підтримку щодо нових законодавчих ініціатив.

Наглядову раду на зустрічі також відвідали Антимонопольного комітету України, Міністерства фінансів України та аташе Представництва ЄС в Україні.

Comments

*