НУО та ЗМІ навчать контролювати публічні закупівлі

1 червня 2017 року стартував онлайн-тренінг «Публічні контракти та громадський моніторинг». Даний навчальний курс спрямований на посилення ролі громадянського суспільства у здійсненні моніторингу в сфері державних замовлень.

IMG_5000

Навчальний курс «Публічні контракти та громадський моніторинг» був розроблений для активістів неурядових організацій з метою поліпшення впливу громадянського суспільства на діяльність державного сектора. Шляхом поглиблення знань представників НУО про різні аспекти публічних закупівель,  очікується, що даний базовий тренінг спонукає громадянське суспільство до активної участі в усіх етапах публічних закупівель і господарських операцій (від планування та бюджетування до виконання контракту) і покращить ефективність моніторингу публічних закупівель. Передбачувана цільова аудиторія курсу – близько 5000 активістів. Навчання буде проходити на спеціалізований освітній платформі Відкритий Університет Майдану.

Олександр Шатковський, заступник керівника проекту ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС», сказав: «З часів Революції гідності в Україні, громадянське суспільство відіграє дуже важливу роль і має істотний вплив на різні реформи в Україні, особливо, на реформу системи державних закупівель. Проте, рівень обізнаності багатьох активістів про особливості моніторингу виконання державних контрактів залишається недостатнім і вимагає подальшого розвитку. Тому, безкоштовний он-лайн тренінг для НУО буде  сприяти підвищенню рівня професіоналізму всієї системи публічних закупівель в Україні та її подальшій гармонізації зі стандартами ЄС, як це передбачено Стратегією реформи/ «дорожньою картою».

IMG_5018

Олександр Стародубцев, голова Департаменту регулювання публічних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі, висловив подяку всім партнерам та донорам за допомогу в розробці навчальної програми та сказав: «Нинішня реформа публічних закупівель базується на концепції «золотого трикутника», що передбачає тісну співпрацю між державою (закупівельними організаціями і державними органами), бізнесом і громадянським суспільством. Кожна з цих сторін потребує якісних знань і навичок, щоб успішно виконувати свою роль. Курс «Публічні контракти та громадський моніторинг» дозволить НУО, громадянським активістам та журналістам набути необхідних компетенцій та навчить користуватись моніторинговими інструментами для більш ефективного контролю за витрачанням державних грошей».

Курс читають фахівці з проекту ЄС, TransparencyInternationalта інші провідні українські експерти із закупівель. Слухачі тренінгу дізнаються про інструменти і методи моніторингу публічних закупівель, про те, як реагувати на порушення публічних контрактів, права громадянського суспільства і міжнародний досвід в сфері контролю публічних закупівель.

Курс розроблено Проектом ЄС у співпраці з проектом USAID, UKaid та Фонду Євразія “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах”, Transparency International Україна та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

IMG_4996

«Публічні контракти та громадянський моніторинг» є третьою онлайн програмою навчання в сфері публічних закупівель, розробленою за підтримки проекту ЄС. У 2015 році Проект спільно з Мінекономрозвитку запустили перший в Україні (і другий в Європі) онлайн курс для підвищення професійного рівня 100000 державних службовців, які працюють в системі публічних закупівель. Також, окремий курс для представників бізнесу розпочався 14 лютого 2017.

Comments

*