Опубліковано оновлені коментарі до Закону “Про публічні закупівлі”

У співпраці з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, команда Проекту ЄС підготувала і представила у вигляді посібника докладні коментарі до Закону України «Про публічні закупівлі», враховуючи зміни після вступу в дію нового Закону 1 серпня 2016 року. Даний документ призначений в першу чергу для фахівців-практиків з державних закупівель, у тому числі регулюючих органів, як інструмент для ефективного й послідовного застосування процедур державних закупівель.

Керівництво містить докладні практичні коментарі до основних положень Закону «Про публічні закупівлі» та ключових підзаконних актів. Ці коментарі ґрунтуються на ретельному аналізі експертів і правозастосуванні існуючого законодавства України, що регулює сферу закупівель, а також враховують інформацію, отриману в ході співпраці з представниками Департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономрозвитку, Державної казначейської служби України, Державної аудиторської служби України, Антимонопольного комітету України, державного підприємства «ПРОЗОРРО» та окремими замовниками і учасниками процедур закупівель.

За підсумками Посібника, існує потреба протягом 2017-2018 років скоригувати деякі положення Закону в контексті гармонізації законодавства України з Директивами ЄС про публічні закупівлі відповідно до вимог Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та Стратегії реформування системи публічних закупівель/дорожньої карти, затвердженої Кабінетом Міністрів України у лютому 2016 року. Про це більш докладно описано у Порівняльному аналізі відповідності Директив ЄС і Закону України «Про публічні закупівлі», підготовленого Проектом ЄС у грудні 2016 року.

З коментарями можна ознайомитись тут.

Comments

*