Основи «зелених» закупівель

IMG_0678

13 вересня під час семінару експерти Проекту ЄС представили проект Посібника по «зеленим» закупівлям для Міністерства економічного розвитку і торгівлі та інших заінтересованих міністерств і урядових організацій. Посібник має на меті допомогти закупівельним організаціям і учасникам торгів в Україні, надаючи настанови щодо принципів і політики «зелених» закупівель для гармонізації національного законодавства із нормами ЄС.

Посібник пропонує короткий огляд екологічної політики ЄС та законодавчої бази у сфері захисту довкілля в Україні, а також пояснення причин появи поняття «зелених» публічних закупівель, яке останніми роками набуває дедалі важливішого значення. Також, Посібник містить низку прикладів для різних видів договорів, щоб продемонструвати, як саме критерії екологічності можуть використовуватися на різних етапах процесу закупівель.

Під час презентації Посібника,  експерт Проекту Стін Брун-Нільсен сказав: «В середньостроковій перспективі використання екологічних стандартів в області державних закупівель сприятиме економії витрат і підвищенню якості товарів, робіт і послуг. Україна вже застосовує загальні правові норми щодо організації зелених закупівель. Проте, їх необхідно доопрацювати з метою забезпечення додаткових можливостей для більш широкого використання зелених підходів в майбутньому».

Comments

*