Представлено рекомендації для розробки майбутнього закупівельного законодавства

29 серпня під час семінару експерти Проекту представили пропозиції щодо розробки положень законодавства у сфері державних закупівель в Україні згідно із Стратегією реформування системи державних закупівель/ Дорожньої карти з метою імплементації відповідних вимог Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Представлений Звіт є своєрідним керівництвом із транспозиції положень Директив ЄС в національне законодавство з урахуванням особливостей українського правового поля.

У Звіті наведено проекти положень у сферах, які, виходячи з досвіду, є досить проблематичними в українському контексті, а також у сферах, де відповідні правила не застосовувалися в минулому. Зокрема, пропозиції стосуються розробки положень щодо визначення понять «державні замовники» та «державні договори», розрахунку вартості договорів, змішаних договорів, процедури з обмеженою участю та критеріїв присудження договорів. Також, в Звіті розглядається питання, яке лише частково охоплюється Директивами ЄС у сфері державних закупівель, проте є вкрай важливим для їх застосування – питання відповідальності за порушення процедури закупівель. Звіт також містить рекомендації щодо того, яким чином проекти положень можуть або мають бути використані у процесі наближення системи державних закупівель в Україні до стандартів ЄС.

Під час роботи над Звітом, експертами Проекту розглядалася та використовувалася практика розробки законодавства держав-членів ЄС.

Звіт опубліковано на сайті Проекту.

Comments

*