Проблеми реформування системи державних закупівель обговорили з бізнесом в Одеській області

3 червня, Проект ЄС і Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) спільно з Асоціацією підприємців та промисловців – постачальників товарів, робіт та послуг для державних потреб організували бизнес-форум для учасників системи державних закупівель в Одесі.

Форум був орієнтований на обговорення останніх змін в системі державних закупівель та Стратегії реформування системи державних закупівель/Дорожньої карти, прийнятої урядом в лютому 2016 року. Форум став відкритим майданчиком для розгляду питання біьш активного залучення бізнесу до державних закупівель. Щоб посприяти дискусії, Проект ЄС представив свій Звіт про поліпшення участі малого і середнього бізнесу в державних закупівлях в Україні, а представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі розповіли про переваги нової системи держзакупівель для бізнесу та уряду. Учасники семінару погодилися з тим, що необхідно створити рівні і конкурентні умови, щоб заохотити бізнес брати участь в державних закупівлях.

Юджин Стюарт, керівник Проекту ЄС, підкреслив, що важливо посилити конкуренцію на ринку держзакупівель: “Однією з основних проблем в області державних закупівель є слабка конкуренція, адже саме конкуренція є основним рушієм ефективності та результативності роботи системи. Тому, для посилення конкуренції, важливо забезпечити відкритість та доступність нової системи для бізнес-спільноти. Досвід та стандарти ЄС є хорошим орієнтиром на шляху реформи системи державних закупівель відповідно до міжнародних зобов’язань України”.

Comments

*