Проект допомагає АМКУ в питанні держдопомоги на дослідження та інновації

Експерти Проекту взяли участь в установчій зустрічі Робочої групи із формування нормативно-правового документу, який допоможе Антимонопольному комітету України, як регулятору державної допомоги, приймати рішення про допустимість надання державної допомоги суб’єктам господарювання у сфері досліджень та інновацій. Зустріч відбулася 10 серпня 2016 року.

Антимонопольний комітет зібрав науковців, фахівців у сфері досліджень та інновацій, представників міністерств та юридичних компаній, профільних установ для продуктивної роботи у розробці критеріїв оцінки допустимості надання державної допомоги на наукові дослідження, технічний розвиток та інноваційну діяльність.

Керівник Проекту д-р Юджин Стюарт та експерт Проекту Яна Рогінська ознайомили учасників робочої групи з політикою Європейського Союзу у наданні допомоги на наукові розробки та інновації, наголосили на необхідності адаптації українського законодавства до європейських стандартів. «Європейський Союз позитивно ставиться до надання державної допомоги на наукові дослідження та інноваційну діяльність. Застосування правил моніторингу та контролю рідко є перешкодою для підтримки цих галузей. У випадках надання допомоги на чисто академічні дослідження, де вплив на конкуренцію відсутній, витрати на такі заходи можуть покриватися державою на 100%. Якщо дослідження мають комерційний характер (створення продукту, його просування на ринку чи покращення), то така підтримка вже підпадає під сферу дії законодавства про державну допомогу та потребує оцінки рівня її впливу на конкуренцію. Основним, що потрібно зробити Україні у цій сфері, – визначити термінологію, ліміти надання державної допомоги та її впливу на конкуренцію», – наголосив д-р Юджин Стюарт.

Експерти проекту раніше також взяли участь в засіданнях Робочих груп щодо державної допомоги для малих і середніх підприємств , державної допомоги на відновлення платоспроможності та реструктуризації фірм, а також державної допомоги для навчання і працевлаштування осіб з обмеженими можливостями.

Comments

*