Проект та Мінекономрозвитку завершили національну програму навчання з питань держзакупівель

4-5 квітня 2016 року, Проект спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі провів десятий семінар з питань електронних закупівель, що завершив семимісячну регіональну програму навчання. В межах програми у всіх регіонах України було представлено реформу системи електронних закупівель і актуальний досвід ЄС, що є доречним з огляду на вступ в дію нового Закону «Про публічні закупівлі» 1 квітня 2016 року.

Програма була розроблена з метою поліпшення розуміння з боку спеціалістів із закупівель, контролюючих органів на регіональному і муніципальному рівнях, регіональних підприємств та місцевих активістів щодо застосування електронних закупівель в Україні та в ЄС. Програма розпочалася 20 жовтня 2015 року у Вінниці, після чого дводенні семінари пройшли у всіх регіонах України, залучивши понад 800 учасників в цілому.

Експерти Проекту ЄС розказали про стандартні рішення та принципи застосування електронних засобів для здійснення державних закупівель в ЄС, про положення щодо державних закупівель Угоди про асоціацію України та ЄС та вигоди від їх реалізації для українського державного сектора і бізнес-спільноти. Мінекономрозвитку докладно розглянуло усі питання, пов’язані з вимогами щодо проведення електронних закупівель відповідно до нового Закону «Про публічні закупівлі».

Завершення цієї загальнонаціональної програми навчання збіглося з набуттям чинності нового Закону «Про публічні закупівлі», який є обов’язковим для застосування центральними органами виконавчої влади та державними підприємствами з 1 квітня 2016 року (для всіх інших державних замовників – з 1 серпня 2016 року).

Юджин Стюарт, керівник Проекту ЄС, сказав: «Проект вітає прийняття нового Закону «Про публічні закупівлі». Можна сказати, що поправки, які включено до нового Закону, є попереднім кроком в напрямку подальшого наближення до стандартів ЄС, як це передбачено Угодою про асоціацію та Стратегією реформування системи державних закупівель/ Дорожньою картою, яка була прийнята урядом України в лютому 2016 року. Це стосується аспектів професіоналізації системи, створення Централізованих закупівельних органів, консолідації закупівель в сфері комунального господарства із Законом «Про публічні закупівлі» та інших нормативних та практичних спрощень. Коли закон вступить в силу, важливо, щоб впровадження нових правил і систем ретельно і об’єктивно контролювалося Мінекономрозвитку, який є регулятором системи державних закупівель в Україні».

Із Стратегією реформування системи державних закупівель можна ознайомитись за посиланням.

Comments

*