Проект ЄС представив нову редакцію Закону «Про публічні закупівлі»

IMG_2841

DSCN0553

21 квітня 2017 року, проект ЄС ознайомив представників Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Антимонопольного комітету, Кабінету Міністрів і комітетів Верховної Ради України з пропозицією щодо змін до Закону «Про публічні закупівлі», оновлену версию якого було підготовлено командою експертів відповідно до Стратегії реформи публічних закупівель/ «дорожньої карти» (далі  – Стратегія).

Під час круглого столу команда проекту ЄС представила робочу версію оновленої редакції Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон). Запропонований проект Закону було підготовлено з урахуванням стратегічних пріоритетних напрямів розвитку системи публічних закупівель, визначених Стратегією, яку затвердив уряд  в лютому 2016 року. Остання передбачає розробку нової редакції Закону, яка повинна містити визначення основних понять і відповідати положенням Директив ЄС у сфері державних закупівель, які ще не в повній мірі відображені в чинному українському законодавстві.

Серед запропонованих змін, можна виділити, зокрема, розширення і уточнення кваліфікаційних критеріїв і підстав для виключення учасників, впровадження технічних характеристик і критеріїв прийняття рішення (в тому числі критеріїв оцінки тендерів за вартістю життєвого циклу і тендерів з аномально низькими пропозиціями), включення методів розрахунку оціночної вартості публічного договору з метою вибору процедури закупівлі, створення правових підстав для участі в закупівлях об’єднань підприємств (консорціумів), введення процедури закупівель з обмеженою участю і включення нової статті, присвяченої централізованим закупівлям.

За результатами проведення круглого столу Проектом ЄС було складено та направлено до Міністерства економічного розвитку і торгівлі відповідну аналітичну записку. Після ретельного вивчення пропозиції МЕРТ оформить офіційний та остаточний проект нової редакції Закону.

Олександр Стародубцев, голова Департаменту регулювання публічних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі, привітав учасників та висловив щиру подяку команді Проекту ЄС за допомогу в процесі апроксимації українського законодавства в сфері публічних закупівель до норм ЄС.

Доктор Юджин Стюарт, керівник проекту ЄС, сказав: «Згідно із завданням Проекту, наша команда підготувала оновлену редакцію законопроекту про публічні закупівлі для подальшої гармонізації національного закнодавства зі стандартами ЄС. Було включено деякі нові положення, а деякі з них було переглянуто відповідно до Директив ЄС. Причому, редакцію Закону, яку буде представлено сьогодні, ми склали з урахуванням українських реалій та ситуації». Д-р Стюарт додав, що в той же час Проект працює із секретаріатами комітетів у Верховній Раді з метою підвищення обізнаності парламентарів про пріоритети реформи та подальші зміни до законодавства про публічні закупівлі, як передбачено Стратегією наближення, а також відповідно до зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію України з ЄС.

Comments

*