Проект ЄС сприяє зміцненню інституційного потенціалу АМКУ та МЕРТ

8 – 14 травня 2016 року група українських посадовців з Міністерства економічного розвитку і торгівлі – нормотворчого та регуляторного органу в сфері державних закупівель, та Антимонопольного комітету України – органу розгляду скарг та захисту конкуренції, відвідала Латвію та Швецію, щоб вивчити механізми розгляду скарг і виявлення та розслідування випадків підробки тендерних пропозицій та інших форм корупції у державних закупівлях, що використовуються в зазначених країнах.

Основною метою навчальної поїздки було сприяння розвитку інституційного потенціалу українських конкурентних органів через вивчення практичного досвіду латвійських і шведських колег. А саме, українські посадовці отримали можливість ознайомитися з проактивним підходом до виявлення фактів та запобігання порушенням законодавства у сфері державних закупівель та іншими інструментами для зменшення корупції в сфері державних закупівель в зазначених країнах.

Як Рада з конкуренції Латвії, так і Конкурентне відомство Швеції, мають достатні практичні знання, інституційні політики і можливості для запобігання проявів корупційної та антиконкурентної діяльності на своїх ринках державних закупівель.

Навчальний візит сприятиме зміцненню інституційного потенціалу АМКУ для виявлення, розслідування і запобігання порушенням законодавства державних закупівель і поліпшить взаємодію між Департаментом АМКУ з розгляду скарг з підрозділами, відповідальними за виявлення змови на торгах. Отриманий досвід також вдосконалить роботу МЕРТ з правоохоронними органами і великими закупівельними організаціями для ефективного запобігання фальсифікації результатів тендерів та інших форм корупції в сфері державних закупівель.

Візит був організований Проектом в рамках своєї діяльності з підтримки інституційної розбудови Антимонопольного комітету, як органу розгляду скарг при проведенні державних закупівель.

Comments

*