Статтю експертів Проекту про державну допомогу опубліковано у провідному європейському журналі EStAL

Статтю «Регулювання державної допомоги і майбутня промислова політика в Україні» керівника проекту, Доктора Юджина Стюарта, та експерта проекту з державної допомоги, Яни Рогінської, було опубліковано в останньому випуску журналу European State Aid Law Quarterly (EStAL).

У даній статті розглядаються виклики, які становить регулювання державної допомоги з точки зору визначення політики у сферах промисловості та економіки в Україні. Адже традиційно бізнес та промисловість отримували значну підтримку держави в Україні. Проте, зважаючи на обмеженість державних коштів та менш прихильну політику нинішнього уряду щодо надання державної допомоги, слід очікувати скорочення кількості таких заходів. Нинішня економічна криза в Україні може стати каталізатором для зміни політики уряду. Абсолютно ясно, що для успішного застосування законодавства в сфері державної допомоги, регулятор потребуватиме глибокого розуміння економічної та промислової політики в країні.

Автори вважають, що через 3-4 роки з моменту становлення, система регулювання державної допомоги в Україні принесе істотні переваги за рахунок вдосконалення управління державними фінансами, створення більш конкурентоспроможної та краще функціонуючої економіки, а також шляхом забезпечення того, щоб заходи підтримки підприємницького сектору (незалежно від форми підтримки) були дійсно обґрунтованими та вели до відчутного економічного зростання в Україні.

Повний текст статті доступний на сайті журналу за наявності підписки.

EStAL є провідним журналом в області права та політики в сфері державної допомоги для вчених, суддів, посадових осіб Комісії та держав-членів і всіх зацікавлених в питаннях державної допомоги.

Comments

*