Українські посадовці вивчили досвід ЄС в публічних закупівлях

Italy_1

Проект організував навчальний візит до Італії для чотирьох співробітників Міністерства економічного розвитку і торгівлі та Державної аудиторськоїслужби з метою вивчення європейського досвіду і найкращих практик в питаннях централізації закупівель, електронних закупівель та контролю за публічними контрактами. Візит відбувся 4-9 червня 2017 року.

Три співробітника Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Уповноваженого органу, що здійснює нормативно-правове забезпечення державного регулювання та макромоніторинг всієї системи публічних закупівель, та один представник Державної аудиторської служби, головного контролюючого органу, що проводить перевірку дотримання правил здійснення публічних закупівель замовниками, відвідали Рим, щоб вивчити успішний досвід централізації закупівель, впровадження електронних закупівель та виконання контролю за публічними закупівлями в ЄС. Отримані знання допоможуть найкращим чином реформувати ці сфери в Україні та побудувати прозорі взаємозв’язки між органами влади, що залучені до регулювання, виконання та контролю закупівель у межах їх відповідних сфер компетенції.

Італія має успішний досвід створення та роботи системи публічних закупівель. За програмою навчальної поїздки протягом чотирьох днів відбулися зустрічі із італійськими колегами з Національного антикорупційного бюро (A.N.A.C., Autorità NazionaleAnticorruzione), Університету Риму TorVergata, італійської Централізованої закупівельної організації (CONSIP). Під час зустрічей були розглянуті й обговорені такі питання: законодавчі особливості системи державних закупівель в Італії; інституційна система публічних закупівель та роль і місце в ній Централізованої закупівельної організації (CONSIP), Національного антикорупційного бюро (A.N.A.C.) і Університету Риму Tor Vergata; італійська система моніторингу державних закупівель та боротьба із корупцією;професіоналізація закупівельного процесу.

Враховуючи, що чинний Закон «Про публічні закупівлі» вимагає подальшого вдосконалення та наближення до стандартів ЄС (зокрема щодо видів процедур закупівель, правил електронних закупівель, способу проведення електронного аукціону), а також з огляду на брак узгодженості контрольної діяльності між різними державними органами в системі публічних закупівель, навчальний візит допоможе українським посадовцям визначити основні проблеми та, спираючись на зарубіжний досвід, знайти рішення в рамках стандартів ЄС.

Comments

*