Українські посадовці ознайомились з роботою ЦЗО в Австрії

27 лютого – 2 березня 2017 року, представники новоствореного державного агентства “Професійні закупівелі” та ДП “ПроЗорро” відвідали Австрію з метою вивчення досвіду роботи усталеного Централізованого закупівельного органу (ЦЗО). Візит був організований Проектом в рамках його діяльності з підтримки розвитку ЦЗО в Україні.

Метою ознайомчої поїздки було дізнатися, як працює успішна система централізованих закупівель працює на різних рівнях. Австрія була обрана в якості приймаючої країни, так як її практичний досвід централізації закупівель вважається одним із самих ефективних прикладів серед держав-членів ЄС.

Під час візиту українські посадовці зустрілися з Федеральним закупівельним агентством Австрії для вивчення організаційної моделі, структури та правової основи діяльності ЦЗО в Австрії, її основних завдань, цілей і показників ефективності, а також щоб дізнатися про можливі ускладнення і рішення, пов’язані з роботою ЦЗО та застосування рамкових угод. Крім того, українці ознайомилися із використанням електронних інструментів в централізованих закупівелях в Австрії – австрійською державною платформою електронних закупівель “Auftrag.at” і зустрілися з одним із найбільших клієнтів ЦЗО Австрії, Міністерством юстиції Австрії, та муніципалітетом Відня, щоб обговорити закупівельну діяльність і використання електронних закупівель на муніципальному рівні.

23 листопада 2016 року Кабінет міністрів України затвердив постанову, підготовлену Мінекономрозвитку (після консультацій з експертами Проекту) в якості правової основи для створення і функціонування пілота ЦЗО на центральному рівні. 30 листопада 2016 року, Мінекономрозвитку прийняло постанову про створення державного агентства “Професійні закупівлі”, яке виконує роль ЦЗО.

Comments

*