Ухвалено Стратегію гармонізації системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС

24 лютого 2016 року Кабінетом Міністрів України було прийнято Стратегію реформування системи державних закупівель (“дорожню карту”) в межах виконання Угоди про асоціацію України з ЄС та зобов’язань України в сфері державних закупівель.

Стратегію реформування системи державних закупівель розробило Міністерство економічного розвитку і торгівлі у співпраці з Проектом ЄС.

“Дорожня карта” та план заходів щодо її реалізації включають усі заходи, відповідальних виконавців та строки, необхідні для імплементації положень директив ЄС у національне законодавство у сфері державних закупівель.

Стратегія передбачає п’ять основних напрямків реформування системи державних закупівель України: гармонізація національного законодавства з правилами Європейського Союзу; розвиток інституційної структури та вдосконалення функцій контролюючих органів; міжнародне співробітництво у сфері державних закупівель; розвиток електронних закупівель; навчання та професіоналізація у сфері державних закупівель.

Прийняття Стратегії забезпечить виконання міжнародних зобов’язань України щодо адаптації законодавства України в сфері державних зкупівель до європейських стандартів з метою відкриття доступу до ринку державних закупівель ЄС для національних постачальників.

З “Дорожньою картою” можна ознайомитись тут.

Comments

*