Учасники реформи публічних закупівель обговорили прогрес та перспктиви розвитку системи

ISN_8829

29 вересня 2017 року основні учасники реформи публічних закупівель зібралися на четвертій Міжнародній конференції “Реформування публічних закупівель в Україні – продовження розвитку”, щоб розглянути досягнуті результати та подальші кроки на шляху реформи. Конференцію було організовано Проектом спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Державний секретарМіністерства економічного розвитку і торгівлі України, Олексій Перевезенцев, привітавши гостей конференції, зазначив: «За останні декілька років ми пройшлі довгий шлях від простої ідеї та прагнення змін до реформування важливої сфери управління державними фінансами – системи публічних закупівель. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям держави, бізнес-спільноти та громадськості, а також підтримці ЄС у вдосконаленні системи та її гармонізації із стандартами ЄС. Щоб досягти успіху в подальшому, ми повинні дотримуватися затвердженої урядом Стратегії реформування публічних закупівель/ «дорожньої карти».

Заступник Голови Представництва ЄС в Україні, Томас Фрелесен, зауважив, що в період після «Революції Гідності» в Україні сформувалося набагато більш позитивне середовище для реформи публічних закупівель. За словами заступника голови, це було спричинено стурбованістю суспільства щодо ефективності використання грошей платників податків, зростаючою рішучістю боротьби з корупцією, підписанням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також налагодженням тісних робочих стосунків між Міністерством економічного розвитку і торгівлі та проектом ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС». Тим не менш, він підкреслив: «Хоча було досягнуто значних змін, дуже важливо, щоб реформа не припинялась, незважаючи на прогрес – щоб досягнути масштабного результату, непохитна воля та постійна відданість».

Юджин Стюарт, керівник Проекту ЄС, сказав: «Процес створення сучасних, надійних та сумісних з норами ЄС системи публічних закупівель та системи державної допомоги в Україні на цьому етапі є досить успішним, але ці реформи не будуть завершені у 2022 році. Про це можна казати ґрунтуючись на досвіді інших країн і зважаючи на ситуацію в Україні. Забагато змін занадто швидко можуть стати руйнівними та призвести до того, що реформи не вкореняться належним чином. Угода про асоціацію і відповідні Стратегії уряду відображають цей поетапний процес. Тому, головне зараз – продовжувати рухатися вперед і протистояти будь-якому тиску».

Конференція зібрала 140 міжнародних та українських фахівців, які обговорили досягнення, труднощі та подальші кроки процесу імплементації Стратегії реформування публічних закупівель/ Дорожньої карти, пріоритетні завдання реформи на 2017-2018 роки, можливості для українського бізнесу на ринку ЄС, державний та громадський контроль в сфері публічних закупівель, централізовані закупівлі, а також проблеми, пов’язані навчанням і професіоналізацією в сфері. Гості почули доповіді представників Європейської Комісії, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Антимонопольного комітету, Державної аудиторської служби, «Transparency International Україна» та міжнародних експертів з питань закупівель.

Comments

*