У Верховній Раді обговорили наближення українського законодавства про державні закупівлі до стандартів ЄС

DSCN0533

DSCN0539

19 квітня 2017 року, Комітет Верховної Ради України з питань європейської інтеграції разом із проектом ЄС провели семінар щодо правового регулювання закупівель в ЄС та імплементації відповідних європейських норм в законодавстві України в контексті поточної реформи системи державних закупівель та міжнародних зобов’язань.

Метою семінару був брифінг секретаріатів Комітетів Верховної Ради – Комітету з питань європейської інтеграції, Комітету з питань економічної політики, а також членів парламенту, щодо наближення українського законодавства в сфері публічних закупівель до відповідних положень директив ЄС, як це передбачено урядовою Стратегією реформи публічних закупівель/“дорожньою картою” і Угодою про асоціацію з ЄС.

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, Марія Іонова, привітала учасників семінару та висловила подяку Представництву ЄС в Україні та Проекту за підтримку. Пані Іонова зазначила, що у контексті взаємовідносин між Україною та ЄС і, зокрема, Угоди про Асоціацію як магістрального документу цивілізаційного розвитку України сфера публічних закупівель займає важливе місце, що підтверджується наявністю окремого тематичного розділу в Угоді про Асоціацію. Вона зауважила, що протягом останніх трьох років, у тому числі значною мірою завдяки підтримці Європейського Союзу, відбулися істотні зрушення у реформуванні публічних закупівель в Україні. «Ми впритул наближаємося до рівня максимальної гармонізації української національної системи публічних закупівель із стандартами ЄС, проте на порядку денному залишається питання ефективності закупівель та відповідності правил їх проведення acquis ЄС», – підкреслила Марія Іонова.

Доктор Юджин Стюарт, керівник Проекту ЄС, сказав: «З огляду на  правову реформу, яку планується провести відповідно до Стратегії реформи системи публічних закупівель/”дорожньої карти”, активне залучення секретаріатів комітетів Верховної Ради і працівників відповідних структур апарату парламенту набуває виняткового значення для прийняття нового законодавства в Україні». Доктор Стюарт також зазначив, що план роботи Проекту на 2017 рік передбачає проведення кількох семінарів та інших інформаційних заходів для секретаріатів комітетів Верховної Ради, під час яких буде представлено політику і принципи, якими регулюється сфера публічних закупівель в ЄС, щоб полегшити наближення української системи до норм ЄС, в тому числі до директив ЄС про державні закупівлі, які будуть законодавчо встановлені в 2017-2018 роках”.

Comments

*