У Верховній Раді пройшов другий семінар з наближення українського закупівельного законодавства до стандартів ЄС

DSCN0582

23 червня 2017 року, члени комітетів Верховної Ради України з питань європейської інтеграції та з питань економічної політики відвідали семінар щодо правового регулювання закупівель в ЄС та імплементації відповідних європейських норм в законодавстві України в контексті поточної реформи системи державних закупівель та міжнародних зобов’язань. Захід було організовано проектом ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС».

Метою цього другого семінару був брифінг секретаріатів Комітетів Верховної Ради – Комітету з питань європейської інтеграції, Комітету з питань економічної політики, а також членів парламенту, щодо шляхів коротко- та середньострокового наближення українського законодавства про публічні закупівлі, як передбачено урядовою Стратегією реформування державних закупівель/ «дорожньою картою» та Угоди про асоціацію.

Секретар Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики, Матьківський Богдан, привітав учасників семінару та висловив подяку Представництву ЄС в Україні та Проекту за підтримку реформи системи публічних закупівель.

Борис Філіпов, аташе, секторальний менеджер Представництва ЄС в Україні, відзначив позитивні зрушення в сфері публічних закупівель протягом останніх трьох років та внесок Проекту в реформу системи. Він також зазначив, що закупівельне законодавство потребує подальшого наближення до стандартів ЄС і що процес має бути прискорено.

Доктор Юджин Стюарт, керівник Проекту ЄС, сказав: «Законодавство ЄС в сфері публічних закупівель набуває все більшої актуальності в Україні. Завдяки посиленню потенціалу Міністерства економічного розвитку та торгівлі, підвищенню рівня професіоналізму у Верховній Раді при розгляді пропозицій до законодавства та більш тісній співпраці між обома органами, закупівельне законодавство було значно вдосконалено. Однак, щоб Закон «Про публічні закупівлі» повністю відповідав положенням Директив ЄС, необхідно внести подальші зміни. Політична воля та підтримка уряду дозволить прийняти новий закон до кінця 2018 року, як це передбачено Стратегією реформування державних закупівель/ «дорожньою» картою».

Перший семінар у Верховній раді відбувся 19 квітня, під час якого обговорили вимоги Угоди про асоціацію щодо наближення українського законодавства в сфері публічних закупівель та зміст відповідних положень Директив ЄС.

Comments

*