Фахівці й бізнес спільнота розглянули проблеми реформи держзакупівель з Міністерством економічного розвитку

IMG_2567

IMG_2586

21 березня 2017 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), в якості регулятора системи державних закупівель, провели відкриту дискусію щодо аспектів законотворчої політики і регуляторної діяльності МЕРТ разом із представниками ділових кіл, а також фахівцями із закупівель. Круглий стіл організував проект ЄС .

Круглий стіл допоміг поновити діалог між учасниками системи, які мають розбіжні точки зору щодо розвитку держзакупівель в Україні. Учасники визначили прогалини в закупівельному законодавстві та його застосуванні, а також для обговорили запровадження відповідних коригувальних дій.

Олександр Стародубцев, керівник Департаменту регулювання системи публічних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, привітав учасників круглого столу, зазначивши: «Відкрите обговорення надалі сприятиме реформам в напрямку прозорої, ефективної, конкурентоспроможної і легітимної системи державних закупівель в Україні».

Д-р Юджин Стюарт, керівник проекту ЄС, сказав: «Сьогоднішня подія дозволить учасникам реформи системи публічних закупівель спільно визначити поточні проблеми, обговорити будь-які необхідні корективи і наступні кроки для подальшого узгодження української системи державних закупівель зі стандартами ЄС».

Борис Філіпов, аташе і керівник галузевих програм Представництва ЄС в Україні, заявив: «Такий діалог був корисним для уточнення практичних проблем в системі держзакупівель і підготовки 26 заходів для наступної гармонізації зі стандартами ЄС у 2017-2018 роках, як це передбачає нове законодавство про закупівлі».

Цей захід став першим із трьох запланованих круглих столів першим з трьох запланованих круглих столів першим з трьох запланованих круглих столів у форматі відкритої дискусії представників різних сторін системи закупівель України. Це сприятиме поглибленню співпраці та досягненню консенсусу щодо реформування сфери відповідно до стандартів ЄС, як того вимагає Угода про асоціацію між Україною та ЄС.

У круглому столі взяли участь представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, державного підприємства «Прозорро», Київської школи економіки, експерти проекту ЄС та проекту USAID/UK-AidTAPAS. проекту  TAPAS USAID, бізнесу, закупівельні професіонали

Comments

*