Євросоюз розповсюджує 3000 книг про нову систему регулювання державної допомоги серед органів влади в Україні

photo-85

photo-44

19 жовтня 2016  р., проект представив та почав розповсюджувати книги з питань регулювання державної допомоги українською та англійською мовами.

В Україні наразі рівень обізнаності щодо вимог нової системи державної допомоги, яка прописана в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС, є дуже низьким, зважаючи на нововведення і складність цієї сфери, а також нестачу навчання. Тому важливо поглибити знання органів державної влади в цій сфері та бажано залучити близько 1000 посадовців в наступному році, коли система повністю запрацює. Книги будуть поширені серед цієї цільової групи та згодом доступні в електронному форматі онлайн.

photo-10

Під час презентації, Борис Філіпов, менеджер сектору Представництва ЄС в Україні, зауважив: «Державна допомога в Європейському Союзі регулюється вже протягом 60 років, тоді як в Україні така система в повній мірі запрацює з серпня 2017 року відповідно до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» від липня 2014 року. Закон передбачає застосування правил ЄС у сфері державної допомоги відповідно до конкретних зобов’язань України, що містяться в Угоді про асоціацію з ЄС».

Анна Артеменко, державний уповноважений Антимонопольного комітету України, який єрегулятором системи держдопомоги в Україні,схвалила представлені публікації і зазначила: «Оскільки регулювання державної допомоги є новою і складною сферою в Україні, важливо підвищити обізнаність на цьому етапі для забезпечення належного розуміння вимог нової системи широким колом органів державної влади та інших зацікавлених сторін». Артеменко також повідомила про те, в наразі завершується підготовча законодавча робота для ефективного введення в дію української системи державної допомоги з серпня 2017 року.

photo-21

photo-53

Керівник проекту доктор Юджин Стюарт зазначив, що: «Нова система державної допомоги потенційно має широкий вплив на центральні, регіональні та місцеві адміністративні органи, а також на наявні та нові законодавчі ініціативи і політики щодо прямої і непрямої допомоги підприємствам (державним і приватним). Тому важливо, щоб надавачі державної допомоги, парламентарі та інші зацікавлені сторони були повністю поінформовані про масштаби і значення нової системи регулювання, яка буде застосовуватися в Україні з серпня наступного року».

photo-34

Посилаючись на Збірник прецедентного права та приклади останніх кейсів (вимога повернення незаконної державної допомоги європейськими футбольними клубами, компанією Apple і міжнародними інвесторами в Бельгії), експерт проекту Яна Рогінська додала, що важливо слідкувати за новими рішеннями суду ЄС стосовно надання державної допомоги в ЄС.

1000 примірників кожної з цих книг будуть безкоштовно розповсюджені серед працівників всіх центральних і регіональних органів влади в Україні, а також представників ключових парламентських комітетів, місцевих органів влади, юридичних фірм та наукових кіл. Ці книги стануть важливим інструментом для державних посадовців і навчання державних кадрів.

photo-92

photo-64

photo-65

photo-63

photo-1

Comments

*