ЄС навчає українських посадовців надавати державну допомогу

IMG_8232

IMG_8247

20 квітня 2016 року Проект завершив другу навчальну програму з питань державної допомоги для 30 посадовців з Антимонопольного комітету України (АМКУ), Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства фінансів, представників Верховної Ради і Кабінету Міністрів.

Перша навчальна програма пройшла у вересні-жовтні 2014 року за участю близько 50 представників регулятора та надавачів державної допомоги. Друга серія тренінгів розпочалась 5 квітня 2016 року. Програму було організовано Проектом ЄС за сприяння Групи підтримки України при Європейській Комісії та програмою TAIEX в рамках роботи над підготовкою українських фахівців з державної допомоги.

Програму навчання було зосереджено на аспектах застосування Закону «Про державну допомогу суб’єктам господарювання». Закон ухвалили в липні 2014 року і він набуває чинності у серпні 2017 року. Також посадовці вивчали основні новації у політиці ЄС і у сфері прецедентного права. Ефективне регулювання державної допомоги є одним із ключових зобов’язань України відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС та абсолютно новою галуззю права і політики в Україні. Навчання у цій сфері допоможе майбутньому регулятору (Антимонопольному комітету України) та надавачам державної допомоги (багатьом міністерствам і відомствам) підготуватися до виконання Закону.

Анна Артеменко, державний уповноважений Антимонопольного комітету України, привітала учасників із завершенням навчання. Вона зауважила, що ця програма була важливою і корисною в контексті виконання Закону «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

За словами Юджина Стюарта, керівника Проекту, «Хоча залишилось трохи більше року до повного вступу в силу Закону, належить зробити ще чимало, щоб підготувати українських спеціалістів на центральному, регіональному та місцевому рівнях до роботи в новій системі державної допомоги – системі, яка діє в Європейському Союзі і яка розвивалася в правовому і політичному плані протягом 70 років. Запровадження контролю за наданням державної допомоги надасть Україні низку вагомих переваг, зокрема, сприятиме вдосконаленню управління державними фінансами, зниженню корупції в сфері субсидіювання бізнесу і народженню кращих ініціатив в області економічного розвитку”.

Поняття “державної допомоги” стосується впливу заходів державної підтримки певних суб’єктів господарювання – у вигляді субсидій, податкових пільг і інших форм державних пільг, на конкуренцію і торгівлю. Відповідно до Договору про Енергетичне Співтовариство і Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, Україна зобов’язана застосовувати правила ЄС щодо державної допомоги та розробити власну систему регулювання державної допомоги.

IMG_8288

IMG_8313

IMG_8327

Comments

*