ЄС сприяє вдосконаленню системи моніторингу і контролю в області державних закупівель в Україні

DSC_0958

DSC_0954

6 – 10 лютого 2017 року, група українських посадовців з Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Рахункової палати, Державної аудиторської служби, Антимонопольного комітету та Комітету Верховної Ради відвідала Польщу з метою вивчення досвіду і передової практики щодо моніторингу та контролю в сфері державних закупівель в Європейському Союзі. Ознайомча поїздка була організована Проектом.

Відсутність узгодженості діяльності з контролю серед різних державних органів, є однією з найскладніших і давніх інституційних проблем в українській системі державних закупівель. Проект долучився до вирішення цієї проблеми в 2015 році, організувавши круглий стіл та підготувавши Звіт про поліпшення координації між регулюючими і контролюючими органами в українській системі державних закупівель.

З цією ж метою Проект організував навчальну поїздку до Польщі, під час якої група українських посадовців мала змогу ознайомитись на практиці з ефективними методами моніторингу і контролю в сфері державних закупівель в ЄС, щоб найкращим чином застосувати їх в Україні. Учасники також довідалися про побудову прозорих форм взаємодії між органами, які залучені до регулювання, контролю та управління закупівлями в рамках їх відповідних областей компетенції, для скорочення випадків неузгодженості дій між ними.

В якості приймаючої країни була обрана Польща, чий досвід з розробки і ефективного функціонування систем моніторингу і контролю в області державних закупівель вважається одним з найкращих серед держав-членів ЄС. Під час візиту українські чиновники провели зустрічі з представниками Управління публічних закупівель Польщі, Національної апеляційної палати, Верховної контрольної палати та Управління у справах конкуренції та захисту прав споживачів Польщі.

До української групи увійшли представники Рахункової палати, яка здійснює фактичний парламентський контроль за виконанням державного бюджету, ефективністю державних установ в реалізації бюджетних програм та ефективністю державних закупівель як частини системи управління державними фінансами; Міністерства економічного розвитку і торгівлі, що є уповноваженим органом в області державних закупівель і здійснює макро-моніторинг всієї системи; Transparency International в Україні в рамках Глобальної коаліції по боротьбі з корупцією; Антимонопольного комітету, який є органом оскарження в сфері державних закупівель; Державної аудиторської служби – ключового органу контролю за  дотриманням державними замовниками правил закупівель, а також Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики.

Comments

*