ЄС та АМКУ провели першу в Україні міжнародну конференцію з держаної допомоги

27 травня 2016 року відбулась міжнародна конференція щодо державної допомоги на тему «Новий підхід до державної допомоги суб’єктам господарювання – робити більше, витрачати менше». Її організував проект ЄС спільно з майбутнім регулятором – Антимонопольним комітетом України (АМКУ).

Основною метою конференції було ознайомлення широкої аудиторії з системою регулювання державної допомоги, яка наразі формується в Україні, а також із новими зобов’язаннями та перевагами для України від впровадження такої системи. Зокрема, головними темами обговорення на заході будуть Закон «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», вимоги Угоди про асоціацію та Угоди про заснування Енергетичного Співтовариства щодо регулювання державної допомоги. Закон «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» набере чинності в повній мірі в серпні 2017 року і підлягатиме до застосування більшістю міністерств, регіональних органів влади та місцевих адміністрацій в Україні.

Голова Антимонопольного комітету, Юрій Терентьєв, зазначив: «Антимонопольний комітет усвідомлює важливість імплементації Угоди про асоціацію України з ЄС та, зі свого боку, уже зараз впроваджує найкращі європейські практики, вдосконалює законодавчу базу, повномірно і ефективно реалізує завдання, визначені Угодою».

Томас Фрелесен, заступник Голови Представництва ЄС в Україні, привітав учасників, відзначивши прогрес, що Україна робить в напрямку створення дійової системи державної допомоги відповідно до стандартів ЄС. Пан Фрелесен також зауважив: «Переваги ефективної системи державної допомоги стануть відчутними для України після того, як система почне діяти в повній мірі. Адже, регулювання в цій сфері сприятиме розвитку конкуренції, підвищенню прозорості в управлінні державними фінансами і, в результаті, допоможе в боротьбі з корупцією в країні».

Керівник Проекту ЄС, Юджин Стюарт, додав: «Хоча Закон «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» набере чинності 2 серпня 2017 року, Антимонопольний комітет, як майбутній регулятор державної допомоги відповідно до Закону, вже докладає зусиль до посилення своєї інституційної спроможності. Крім цього, до серпня 2017 року Закон повинен бути доповнений цілою низкою підзаконних актів, розроблених відповідно до стандартів ЄС з урахуванням українського контексту. Також необхідно забезпечити високий ступінь поінформованості про «новий підхід до державної допомоги в Україні» в межах всієї системи державного управління, про що йтиметься під час сьогоднішньої конференції. Досвід інших країн показує, що застосування правил ЄС щодо державної допомоги дійсно приведе до поліпшення управління державними фінансами і економії коштів платників податків – тобто, «більше з меншими витратами».

Comments

*