Інновації у системі державних закупівель представили в Одесі

IMG_8649

31 травня в Одесі відбувся Семінар щодо державних закупівель в Одеській області. В ході семінару організатори представили останні законодавчі розробки – новий Закон України «Про публічні закупівлі» та нову Стратегію реформування системи публічних закупівель («дорожню карту») 2016 – 2022.

Учасники також обговорили питання взаємодії місцевих органів щодо державних закупівель в Одеській області. Захід було організовано Проектом ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС» спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України за участю Одеської обласної державної адміністрації.Під час семінару Мінекономрозвитку та Проект ЄС представили навчальний онлайн-курс «Публічні закупівлі для всіх», а також інформаційну брошуру що пояснює, як функціонує та розвивається система. Брошуру та онлайн-курс розробила команда Проекту у співпраці з Міністерством.

«Створення законної та надійної системи державних закупівель в Україні вимагає виконання цілої низки різних ініціатив і завдань, в тому числі інституційного розвитку, підвищення компетентності і забезпечення прозорості». – зазначив БорисФіліпов, аташе, координатор сектору «Розвиток приватного сектору» Представництва ЄС в Україні, – «В минулому році значна робота була виконана, щоб визначити стратегічні напрямки реформування системи державних закупівель в Україні».

Олександр Стародубцев, керівник Департаменту регулювання державних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі зазначив: «Сьогодні ми можемо із впевненістю казати про успішне завершення першого етапу реформи публічних закупівель. Результати пілотного запуску електронної системи публічних закупівель ProZorro дійсно вражають: завдяки їй платники податків зекономили більше мільярда гривень. Але реформа тільки набирає обертів. Наша наступна ціль – повний перехід на електронну систему публічних закупівель. З 1 квітня на неї вже повністю перейшли центральні органи влади і великі держпідприємства, а з 1 серпня система стане обов’язковою для всіх держзамовників в Україні. Дуже важливо, що команда реформи отримує величезну підтримку від Уряду України, представників бізнесу, громадських організацій, активістів і, звісно ж, світової спільноти і лідерів ЄС».

Керівник Проекту ЄС, Юджин Стюарт, підкреслив, щопоправки, які внесено до нового Закону «Про публічні закупівлі» є першим кроком у напрямку подальшого наближення до стандартів ЄС, як це передбачено Угодою про асоціацію. Він додав: «Це стосується аспектів професіоналізації системи та створення Централізованих закупівельних органів. Коли закон вступить в силу, важливо, щоб впровадження нових правил і систем ретельно і об’єктивно контролювалося Мінекономрозвитку, який є регулятором системи державних закупівель в Україні». Доктор Стюарт також відзначив перші успіхи в запуску нової навчальної програми Міністерства з питань державних закупівель: «До недавнього часу неможливо було сказати, чи хтось з 100000 осіб, що здійснюють закупівлі в Україні, має професійну підготовку. Проте, всього за два тижні, більше 5000 осіб зареєструвалися на безкоштовний онлайн-курс».

Comments

*