В АМКУ створено відділ моніторингу державної допомоги

AMCU_SA Unit

1 лютого 2016 року Антимонопольним комітетом України, який визначено Уповноваженим органом з питань державної допомоги, відповідно до міжнародних зобов’язань України щодо створення ефективної системи державної допомоги та в межах програми створення системи інституційного розвитку, було сформовано відділ моніторингу державної допомоги.

Ухвалення в липні 2014 року Закону “Про державну допомогу суб’єктам господарювання” є важливим кроком на шляху створення системи державної допомоги відповідно до вимог Угоди про асоціацію України з ЄС. Проте, до моменту повного застосування Закону, протягом трирічного періоду важливо провести інституційну реформу у сфері моніторингу і контролю за наданням державної допомоги. Це включає організаційний розвиток АМКУ, перегляд політики та операційної структури з боку основних залучених органів державної влади, а також інтенсивне навчання всіх залучених представників органів державної влади. Лише за цих умов нова система державної допомоги зможе функціонувати ефективно.

Роль нового структурного підрозділу АМКУ полягає в розробці вторинного законодавства на виконання Закону, розбудові адміністративної спроможності для його застосування, наданні консультацій і підвищенні обізнаності серед органів-надавачів державної допомоги про нове законодавство.

Створення нового відділу АМКУ передбачено новим планом заходів з інституційної розбудови системи державної допомоги, який було розроблено за підтримки Проекту.

Comments

*