АМКУ вивчив прецедентне право Суду ЄС у сфері держзакупівель

11 червня 2015 року пройшов другий семінар Проекту для Антимонопольного комітету України з прецедентного права Суду Європейського Союзу у сфері державних закупівель.

Метою семінару було ознайомити учасників з підходом Суду ЄС для того, щоб дати їм можливість використовувати цей досвід, і показати, як прецедентне право Суду ЄС вплинуло і продовжує впливати на розвиток директив ЄС щодо державних закупівель. Адже, з  огляду на процес гармонізації українського законодавства до правил та практик ЄС, знання прецедентного права Суду Європейського Союзу і здатність його використовувати стане більш актуальною для органа оскаржень рішень в сфері державних закупівель.

Пан Юрій Терентьєв, новий Голова Антимонопольного комітету України, відкрив семінар з вітальним словом: «Я дуже вдячний Проекту за таку інформаційну підтримку Департаменту оскаржень рішень в сфері державних закупівель. Адже, це допоможе Департаменту працювати більш ефективно в напрямку наближення українського законодавства до норм ЄС».

Пан Юджин Стюарт, керівник Проекту, сказав: «Європейське прецедентне право не є найпростішим предметом для вивчення, але є актуальним наразі для України через положення Угоди про Асоціацію. Україна повинна приймати до уваги прецедентне право ЄС, адаптуючи своє законодавство до Директив Європейського Союзу».

Це другий семінар Проекту, присвячений презентації основних справ Суду ЄС про державні закупівлі. До кінця 2015 року планується провести 5 семінарів, де буде представлено загалом 30 кейсів.

Comments

*