В АМКУ РОЗГЛЯНУЛИ ПИТАННЯ РЕГУЛЮВАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН ТА ІНДУСТРІАЛЬНИХ ПАРКІВ

24 лютого 2016 року за участі представників Верховної Ради, Антимонопольного комітету, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, українських та європейських експертів відбувся семінар щодо політики та регуляторних питань функціонування спеціальних економічних зон та індустріальних парків. Захід було організовано Антимонопольним комітетом, Групою з підтримки для України та Проектом ЄС.

Учасники семінару розглянули аспекти функционування спеціальних економічних зон (СЕЗ) в Україні та міжнародний досвід з метою опрацювання шляхів його використання в національних умовах і вироблення ефективних заходів державної політики у цій сфері.

Під час заходу закордонні експерти представили аналіз принципів функціонування спеціальних економічних зон й індустріальних парків в Ірландії та Польщі, презентували дослідження стосовно соціального і економічного впливу державної допомоги, наданої підприємставм, що працюють в індустріальних парках в Румунії, а також дали оцінку успішності СЕЗ у зазначених країнах.

Анна Артеменко, державний уповноважений Антимонопольного комітету України, привітала учасників семінару та сказала: “Зважаючи на чималу кількість парламентських ініціатив стосовно різних аспектів промислової політики, на сьогоднішньому семінарі ми поговоримо про положення нового Закону “Про державну допомогу” щодо регулювання вільних економічних зон (СЕЗ) та індустріальних парків в Україні. Наша головна мета, як уповноваженого органу з регулювання державної допомоги – підвищення обізнаності серед надавачів та одержувачів державної допомоги про нову сферу регулювання, яка почне повністю функціонувати з серпня 2017″.

Віктор Галасюк, Голова Комітету Верховної Ради Україні з питань промислової політики і підприємництва, сказав, що питання створення та функціонування спеціальних економічних зон і промислових парків є актуальним, так як існує явна необхідність в сприянні економічному розвитку в Україні. “Я радий цій можливості обговорити міжнародний досвід щодо поліпшення продуктивності, заохочення іноземних інвестицій і створення нових робочих місць.”

Юджин Стюарт, керівник Проекту, зазначив, що семінар був покликаний сприяти подальшому обговоренню двох аспектів державної допомоги – відновлення допомоги для компаній в спеціальних або вільних економічних зонах і заснування більшої кількості індустріальних парків. Пан Стюарт сказав: “Грунтуючись на міжнародній практиці та досвіді застосування правил ЄС щодо державної допомоги, ключовими є наступні питання: Чи є ці ініціативи правильними з точки зору промислової політики? Яким був міжнародний досвід відносно витрат і вигод? Та як такі ініціативи будуть розглядатися в рамках системи регулювання державний допомоги в Україні?”

Обмін практичним досвідом щодо політики та регуляторних питань функціонування СЕЗ, ВЕЗ та індустріальних парків сприятиме впровадженню ефективного регулювання у зазначених сферах з урахуванням принципів, які застосовуються у країнах-членах ЄС.

Comments

*