Експерти ЄС надали рекомендації щодо вдосконалення контролю в держзакупівлях в Україні

Control Coordination 1

Control Coordination 2

28 жовтня 2015 року Проект ЄС провів семінар з питань моніторингу та контролю державних закупівель в Україні. Під час семінару експерти ЄС розглянули ключові проблеми контролю в системі державних закупівель та представили рекомендації для поліпшення координації та процедур контролю в галузі.

Наразі в Україні існує надмірна кількість контрольних та правоохоронних органів, які мають спеціальні контрольні повноваження у системі державних закупівель, що повторюються між собою. Адже, їх ролі і компетенції нечітко визначені Законом «Про здійснення державних закупівель». Крім того, існує брак необхідних ресурсів та спеціального навчання для працівників контрольних органів. Усе це призводить до неузгодженої та неефективної діяльності регуляторних і контрольних органів.

З метою вирішення згаданих проблем, крім відповідних змін до законодавства, експерти Проекту ЄС, насамперед, порадили розглянути можливість створення спеціальних відокремлених підрозділів, відповідальних за здійснення контролю у сфері державних закупівель. Також, для поглиблення міжвідомчої співпраці між контрольними органами та вдосконалення координації заходів між ними, було запропоновано укласти міжвідомчий Договір про співпрацю.

Comments

*