ЄС сприяє обговоренню питань конкуренції в Україні

IMG_7906

IMG_7926

17-18 березня 2016 року за участю державних уповноважених Антимонопольного комітету України, народних депутатів, керівників конкурентних відомств Європи та США, міжнародних експертів, представників Проекту ЄС, Фонду розвитку конкуренції, органів виконавчої влади та профільних асоціацій пройшов VФорум України з питань конкуренції.

З вітальним словом до учасників Форуму від Прем`єр-Міністра України Арсенія Яценюка виступив заступник Міністра Кабінету Міністрів України Вадим Гламаздін.

Учасники Форуму охопили широке коло питань, зокрема, стосовно імплементації положень про конкуренцію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, приєднання України до Договору про заснування Енергетичного співтовариства, реформування конкурентного законодавства та вплив реформування на ринки та споживачів, а також практичний досвід створення та функціонування ефективної системи контролю за наданням державної допомоги суб’єктам господарювання.

Голова Антимонопольного комітету, Юрій Терентьєв, зазначив: «Антимонопольний комітет усвідомлює важливість імплементації Угоди про асоціацію України з ЄС та, зі свого боку, уже зараз впроваджує найкращі європейські практики, вдосконалює законодавчу базу, повномірно і ефективно реалізує завдання, визначені Угодою».

Анн-Софі Дюпон, представник Європейської комісії, високо оцінила прогрес, який досяг Антимонопольний комітет за останній час та засвідчила, що ЄС готовий надати необхідну допомогу для подальшого формування прозорого та ефективного конкурентного середовища. Пані Дюпон також наголосила, що наступним кроком має стати впровадження повноцінної системи моніторингу за наданням державної допомоги.

Керівник Проекту ЄС Юджин Стюарт виступив із доповіддю на тему регулювання державної допомоги в Україні, як інструменту для стимулювання конкуренції. Юджин Стюарт зазначив, що головною метою прийняття регуляторної системи ЄС у сфері державної допомоги в Україні є така підтримка бізнес-сектору державою, яка не матиме негативних впливів на ринкову конкуренцію та торгівлю.

Форум було організовано Фондом розвитку конкуренції разом із Антимонопольним комітетом України за сприяння Проекту ЄС.

Comments

*