ПРЕДСТАВНИКИ ПРОЕКТУ ТА МЕРТ ЗАВІТАЛИ ДО СУМСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

9 вересня 2015 року в Сумах представники Проекту ЄС та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України зустрілися з головою Сумської обласної державної адміністрації, паном Миколою Клочко. Зустріч відбулася в рамках візиту Проекту з метою проведення в Сумах триденного регіонального семінару з питань державних закупівель.

Олександр Шатковський, старший експерт Проекту ЄС з питань державних закупівель, розповів про діяльність Проекту та мету його навчальної програми в регіонах. Говорячи про необхідність наближення закупівельного законодавства до норм ЄС відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, пан Шатковський наголосив, що імплементація стандартів ЄС в сфері закупівель надасть можливість українському бізнесу для виходу на європейські ринки та сприятиме прозорості системи в цілому.

Тетяна Лісовська, начальник відділу Департаменту регулювання державних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ), розповіла про головні досягнення в реформуванні системи держзакупівель та очікувані зміни. Пані Лісовська зазначила, що, враховуючи міжнародні зобов’язання України щодо гармонізації даної сфери зі стандартами ЄС, МЕРТ намагається побудувати збалансовану систему, яка ефективно працюватиме в Україні.

Микола Клочко підкреслив зацікавленість влади в найшвидшій побудові дійової та прозорої системи державних закупівель, адже зволікання позначається на іміджі країни в цілому.

Семінар в Сумах став п’ятим і заключним у п’ятимісячній регіональній програмі навчання Проекту. Програма охопила усі регіони України, а кількість учасників – практиків держзакупівель, державних органів влади та представників недержавних організацій – сягнула 200 чоловік.

Comments

*