ПРОЕКТ ЄС ЗАПРОПОНУВАВ РІШЕННЯ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ЦЕНТРАЛІЗОВАНИХ ЗАКУПІВЕЛЬНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УКРАЇНІ

17 вересня 2015 року, Проект ЄС провів семінар, де представив найкращі практики та рекомендації щодо створення централізованих закупівельних організацій в Україні.

Семінар було проведено з метою презентації та обговорення рекомендацій Проекту щодо створення централізованих закупівельних організацій (ЦЗО) в Україні, базуючись на вивченні та порівняні існуючих рішень ЦЗО в країнах ЄС та аналізі окремих елементів таких рішень (правових, інституційних, організаційних, застосування е-закупівель, управління персоналом тощо) щодо можливості їх застосування в Україні. Особлива увага була приділена питанню можливої функціональної структури та правового регулювання функціонування ЦЗО в Україні (сфера діяльності, права та обов’язки).

Юджин Стюарт, Керівник Проекту ЄС, сказав: «В Україні налічується близько 15000 закупівельних організацій та 12000 тендерних комітетів. Вигоди від створення системи централізованих закупівель будуть безумовно помітними, адже це призведе до підвищення ефективності та економії в державному секторі».

Дана Мітеа, старший експерт Проекту ЄС, підтвердила, що централізований підхід до закупівель стає все більш популярним у багатьох країнах. За словами пані Мітеа, основними факторами для цього була вимога скоротити державні витратити і корупцією, а також необхідність для професіоналізації сфери закупівель.

Серед учасників семінару були: представники Мінекономрозвитку, АМКУ, Держфінінспекції, Рахункової палати, Секретаріату КМУ, Секретаріату Комітету з питань економічної політики ВРУ, Держказначейства, великих замовників та секторальних відомств (Міноборони, МОЗ, Міністерство інфраструктури, Міненерго, Мінрегіонбуд, Енергоатом, Укрзалізниця) та представники НГО.

Comments

*