Проект ЄС розповів бізнесу про реформування держзакупівель

Другий семінар у серії заходів Проекту, спрямованих на підвищення інтересу бізнес-спільноти до сфери державних закупівель, відбувся сьогодні, 10 червня 2015 року, в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі.

Під час семінару експерти Проекту та Міністерства економіки і торгівлі  України представили основні елементи дорожньої карти України щодо можливих напрямів розвитку системи державних закупівель в рамках Угоди про асоціацію. А також, ознайомили представників бізнес-спільноти з сучасними методами закупівель в ЄС, які використовуватимуться в Україні.

Лілія Дудник, заступник директора Департаменту регулювання держзакупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, відкрила семінар, вказавши на необхідність усунення бар’єрів та розвитку співпраці між владою і бізнесом.

Юджин Стюарт, керівник Проекту, сказав: «Мета сьогоднішнього семінару — поінформувати бізнес-спільноту про реформування системи державних закупівель, щоб сприяти державно-приватному партнерству». При цьому, пан Стюарт підкреслив, що реформи вимагають часу і ретельного обміркування. Адже, реформи, які просуваються занадто швидко, можуть виявитись неефективними.  Угода про асоціацію передбачає поступове наближення української системи державних закупівель до стандартів ЄС за 8-річний період. Цей процес вимагає повного реформування, включаючи законодавчі зміни, інституційний розвиток та імплементацію, як це передбачено у Стратегії реформи (Дорожня карта).

Перший семінар для бізнес-спільноти був проведений Проектом в грудні 2014 року.