Експерти ЄС провели навчання з питань державної допомоги для Міністерства фінансів та Фіскальної служби України

29 жовтня 2015 року Проект провів інтенсивний одноденний базовий тренінг для Міністерства фінансів та Державної фіскальної служби Українистосовно більшості аспектів регулювання державної допомоги та ключових питань, що стосуються функціонування майбутньої системи моніторингу та контролю за наданням державної допомоги в Україні.

Програма тренінгу охопила широкий спектр питань законодавства ЄС стосовно державної допомоги – основних принципів, концепцій, діяльності та методик і новітніх версій правил ЄС щодо державної допомоги у зв’язку з нинішніми програмами модернізації державної допомоги. Учасники тренінгу також розглянули правову роль держави в ринковій економіці в контексті права ЄС та системи регулювання державної допомоги в ЄС. Крім того, експерти Проекту ЄС представили актуальну інформацію стосовно заходів державної підтримки в Україні та пояснили сутність Закону України “Про державну допомогу суб’єктам господарювання” і наслідки його застосування.

Особливий інтерес представників Міністерства фінансів та Фіскальної служби України викликали питання ролі міністерства, як одного з найбільших надавачів державної допомоги в Україні, в майбутній системі її регулювання, а також питання нових вимог Бюджетного кодексу України, що стосуються Закону «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», та процедурні аспекти повернення незаконної державної допомоги.

Тренінг відвідали близько 30 представників різних Департаментів Міністерства фінансів та Державної фіскальної служби України.

Comments

*