ПИТАННЯ НАВЧАННЯ ТА ПРОФЕСІОНАЛІЗАЦІЇ В ДЕРЖЗАКУПІВЛЯХ В УКРАЇНІ ОБГОВОРИЛИ ПІД ЧАС КРУГЛОГО СТОЛУ З ЕКСПЕРТАМИ ЄС

16 жовтня 2015 року Проект провів круглий стіл, на якому обговорювались заходи, необхідні для того, щоб перейти до професіоналізації системи державних закупівель в Україні.

Круглий стіл було організовано з метою вивчення кращих практик та шляхів професіоналізації галузі державних закупівель. Під час заходу також розглядались та обговорювались моделі підвищення рівня компетенцій в сфері державних закупівель, які можуть бути застосовані в Україні, через різноманітні навчальні програми та поступовий перехід від обов’язкових наразі тендерних комітетів до професійної закупівельної діяльності.

Директор Департаменту регулювання державних закупівель міністерства економічного розвитку і торгівлі, пан Олександр Стародубцев, зауважив, що одним з ключових завдань реформування державних закупівель є необхідність розширення і подальшого розвитку навчальних можливостей посадовців в закупівельних організаціях. Він зазначив, що сьогодні українській системі держзакупівель бракує професійного підходу: «Побудова професійної системи держзакупівель – це довгостроковий процес, який повинен бути заснований на передовій міжнародній практиці”.

Старший аташе Представництва ЄС в Україні, Борис Філіпов, засвідчив, що навчання та професіоналізація держзакупівель є пріоритетними напрямками і що Стратегія реформування системи державних закупівель, включаючи Дорожню карту про наближення державних закупівель до стандартів ЄС в рамках Угоди про Асоціацію, прийняття якої очікується у найближчі тижні, визначить конкретні цілі для просування в цій області.

Юджин Стюарт, керівник Проекту ЄС, додав, що Проект допомагає Міністерству економічного розвитку і торгівлі в цих важливих питаннях: саме за сприяння Проекту розробляється система електронного навчання для всіх учасників державних закупівель. Її запуск заплановано на початок 2016. Крім того, тривають обговорення щодо найкращого підходу до професіоналізації в українській системі державних закупівель.

Рекомендації, представлені на круглому столі, разом з Дорожньою картою, слугуватимуть керівництвом в роботі по створенню системи підготовки фахівців із закупівель і поступового переходу до професійної системи державних закупівель.

Comments

*