Мер Миколаєва підтримав регіональну ініціативу Проекту

IMG_9837

DSCN0356

IMG_9832

8 липня 2015 року заступник керівника проекту ЄС, Валентин Деревянкін, та заступник директора департаменту державних закупівель та державного замовлення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Лілія Дудник, зустрілись з міським головою Миколаєва, Юрієм Гранатуровим.

Зустріч відбулась у Миколаєві перед початком триденного регіонального семінару Проекту, присвяченого вивченню сучасних аспектів державних закупівель та питанню імплементації  стандартів ЄС. До участі у ньому запросили представників місцевих контролюючих органів, спеціалістів із закупівель і громадських активістів Кіровоградської, Миколаївської, Херсонської, Одеської та Черкаської областей. Раніше такі семінари пройшли у Вінниці, Львов та Дніпропетровську.

Під час зустрічі з мером, експерти розповіли про мету свого візиту до Миколаєва та загальну стратегію реформування системи держзакупівель. Лілія Дудник поділилася інформацією про ті зміни, які відбулися у департаменті державних закупівель і державного замовлення Мінекономрозвитку за останній час та очікувані зміни в системі. За словами Лілії Дудник, однією з основних задач є підвищення конкуренції в державних закупівлях через введення більш гнучких процедур та, як наслідок, активне залучення бізнесу. Першим кроком, який вже зроблено, стала підготовка ґрунту для розробки нового закону про державні закупівлі.

Валентин Деревянкін подякував міському голові за підтримку в проведенні на Миколаївщині регіонального семінару і наголосив на вагомості такої освітньої діяльності для загальної професіоналізації системи державних закупівель. Валентин Деревянкін також зазначив, що стандартизація вітчизняної сфери держзакупівель відповідно до норм і директив ЄС надасть можливість Українським компаніям приймати участь в закупівлях в країнах Європи з одного боку, а з іншого посилить конкуренцію на місцевому ринку, що сприятиме кращій якості продуктів та послуг за менші гроші та дозволить заощадити кошти платників податків.

Юрій Гранатуров, погодився, що якість повинна бути одним із визначальних критеріїв у процедурі закупівель. Пан Гранатуров сказав: «У новому законі про державні закупівлі повинні бути передбачені рівні умови тендерних процедур та стандарти якості».

Comments

*