Напрями реформування державних закупівель обговорили на Міжнародній конференції

27 листопада відбулась Міжнародна конференція щодо державних закупівель на тему «Стратегічні напрями реформи державних закупівель в Україні – вимір ЄС, останні зрушення та основні виклики». Її  було організовано Проектом ЄС.

Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, Максим Нефьодов, привітавши гостей конференції, зазначив: «2015 став важливим роком для української системи держзакупівель: було розроблено нову стратегію реформи, внесено зміни до Закону, а також опрацьовано конкретні законодавчі пропозиції щодо електронних закупівель. Крім того, Україна щойно приєдналась до «Угоди про державні закупівлі» (WTOGovernmentProcurementAgreement, GPA). Цей успіх – результат об’єднання зусиль держави, ділових кіл і громадських організацій».

За словами Посла Яна Томбінського, Голови Представництва ЄС в Україні, «Створення надійної, прозорої і легітимної системи державних закупівель в Україні вимагає здійснення низки заходів, зокрема розвитку компетенцій, послідовного інституційного розвитку, реальної прозорості і конструктивного підходу в рамках всієї системи. Одним з перших етапів відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС є створення Дорожньої карти з детальним стратегічним планом реформи. Цей документ повинен містити всі аспекти реформи і визначити стратегічні напрями для вирішення проблем саме в українській системі державних закупівель, – продовжуючи наближатись до стандартів ЄС».

П’єр Дельсо, заступник генерального Директора Генерального Директорату Європейської комісіїз питань внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та малого і середнього бізнесу (DGGROW), сказав: «Реформа держзакупівель сприяє зміцненню довіри до економіки і відповідає одному із ключових зобов’язань України відповідно до Угоди про асоціацію. І хоча електронні закупівлі допоможуть підвищити прозорість, посилити конкуренцію та ефективність в сфері, реалізація реформи вимагає вирішення багатьох питань. Боротьба з корупцією є одним з них. Правильне і своєчасне виконання Дорожньої карти, безсумнівно, сприятиме досягненню цієї мети».

Юджин Сюарт, Керівник Проекту ЄС, сказав, що тема Другої Міжнародної конференції відображає той факт, що  минулого року було зроблено чимало, щоб визначити певні стратегічні напрями реформування системи державних закупівель в Україні. «Дорожня карта дуже чітко визначає, як проблеми, виявлені на першій конференції, будуть поступово вирішені у найближчі 7 років, за умови стійкої політичної волі і незмінного слідування стандартам ЄС».

Конференція зібрала 140 міжнародних та українських фахівців, які обговорили нову стратегію державних закупівель (Дорожню карту) та ключові аспекти реформування, зокрема : законодавство, розвиток електронних закупівель, впровадження Єдиного закупівельного словника ЄС, створення Централізованих закупівельних організацій, а також питання щодо навчання та професіоналізації у сфері. Під час конференції виступили представники Європейської комісії, Мінекономрозвитку, ДП “Держзовнішторгвидав України”,  проекту Prozorro, «Transparency International Україна», експертів Проекту ЄС та SIGMA.

Comments

*