Українські урядовці вивчають досвід ЄС щодо централізованих закупівель

Vienna study visit_1

Vienna study visit_3

Група урядовців з Міністерства економічного розвитку і торгівлі та Антимонопольного комітету України відвідали Австрію з метою вивчення досвіду встановлення і функціонування централізованих закупівель та системи  електронних закупівель в країні. Навчальний візит був організований Проектом ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС” у межах його діяльності із інституціонального розвитку і навчання та відбувся 25 – 29 січня.

Під час поїздки, навчальна група відвідала Федеральне агентство закупівель (Bundesbeschaffung GmbH), Міністерство охорони здоров’я, щоб вивчити практику централізованих закупівель та використання електронних закупівель в секторі охорони здоров’я, Рахункову палату, що відповідає за контроль над виконанням процедур державних закупівель, Федеральний адміністративний суд – основний наглядовий орган в Австрії, а також провели зустріч із австрійською державною платформою електронних закупівель  Auftrag.at.

Австрія є однією із перших країн-засновниць централізованих закупівель, утвердивши процедуру ще в 2001 році. А систему електронних закупівель в країні було встановлено в середині 2000-х років. Отже, найбільш ефективний серед країн ЄС австрійський досвід і практика в цих галузях є цінними і актуальними для України, зважаючи на нещодавні зрушення в сфері держзакупівель.

Comments

*