Українські держслужбовці відвідали Раду з конкуренції в Молдові

2

5

4

16 – 17 березня 2015 року, перебуваючи з навчальним візитом у Кишиневі, група українських фахівців у сфері державної допомоги відвідала Раду з питань конкуренції Республіки Молдова, яка є відповідальною за контроль за державною допомогою в країні. Візит було організовано Проектом в рамках його діяльності щодо підтримки запровадження ефективної системи моніторингу за наданням державної допомоги.

Молдову можна вважати оптимальною приймаючою стороною для навчального візиту, так як її система регулювання державної допомоги є відносно новою, а вимоги до такої системи, передбачені Положеннями Угоди про асоціацію між Молдовою та ЄС, є ідентичними тим вимогам, що містяться в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС. Навчальний візит до Молдови став чудовою можливістю для учасників вивчити відносно нову систему регулювання державної допомоги, отримати необхідний досвід для вирішення ключових проблем стосовно запровадження контролю за державною допомогою та особливих аспектів дизайну та функціонування переліку та реєстру державної допомоги. Зокрема, учасники побачили на практиці процес функціонування онлайн переліку державної допомоги – веб-порталу державної допомоги, який був розроблений в Молдові та почав діяти в листопаді 2014 року.

До складу української делегації увійшли представники Антимонопольного комітету України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства палива та енергетики і Міністерства фінансів.

Даний візит продовжив співпрацю України та Молдови в галузі державної допомоги. Представники Ради Конкуренції Молдови приймали участь у тренінгу з питань державної допомоги, що проводився Проектом в вересні/жовтні 2014.

Comments

*